Vyhľadávať v tomto blogu

piatok 26. júla 2013

Steampunkový bytový dizajn

Steampunk už oslovil všemožné odvetia ľudského pôsobenia. Jedným z nich je aj bytový dizajn. Zatiaľ čo industriálny bytový dizajn je známy a populárny už dlhšiu dobu, steampunkový bytový dizajn je úplná novota.
K industriálnemu dizajnu sa začali ľudia prikláňať po hromadných prerábkach starých industriálnych priestorov na veľké loftové byty. Dizajnéri vtedy v snahe zachovania pôvodného vzhľadu začali lofty upravovať v industriálnom štýle. Takéto byty sa stali typické pre umelcov alebo architektov. Snažiac sa zachovať typický vzhľad starých tovární, tento štýl ponecháva neomietnuté murivo a odkryté konštrukčné prvky ako oceľové trámy či železobetónové stĺpy. Typické sú aj svietidlá podobné továrenským lampám.
Steampunkový štýl spája prvky industriálneho dizajnu s viktoriánskymi a pridáva zopár čisto steampunkových záležitostí. Sú to všadeprítomné ozubené kolieska, vzducholode či hodiny. V steampunkovom interiéri sú typické medené, bronzové a iné metalické farby. Pohovky a sedačka sú zväčša kožené a nábytok je z masívneho tmavého dreva. Dôležité sú detaily ako staré mapy, neprehliadnuteľné lampy, obrovské nástenné hodiny, parou poháňané mechanizmy či elektrické spotrebiče v novom steampunkovom šate.
Ak máte dostatok fantázie a inšpirácie, iste pochopíte, že vyčarovať aj vo vašom príbytku trochu steampunkovej atmosféry, nie je problém.


zdroj obrázkov: http://www.furnishburnish.com/decorating/how-to-create-steampunk-interior-design/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára