Vyhľadávať v tomto blogu

piatok 13. januára 2012

Aké filmy nás čakajú tento rok?

 The Woman in Black
Klasický duchársky film, ktorý mi už dávno v kinách chýbal a aj preto sa na neho teším. Rozpráva príbeh právnika Arthura Kippsa (Daniel Radcliffe), ktorý je nútený opustiť svojeho malého syna a odcestovať do vzdialenej dediny postarať sa o záležitosti nedávno zosnulého vlastníka sídla Eel Marsh. Počas jeho osamelej práce vnútri starého panského sídla začíná Kipps odhaľovať tragické a mučivé tajomstvá mesta. Jeho strach sa začne stupňovať, keď zistí, že miestne deti umierajú za tajomných okolností. Keď sú jemu najbližší ohrozovaní pomstychtivou ženou v čiernom, musí Kipps nájsť spôsob ako prelomiť cyklus teroru.

 The Raven
Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolaný k prípadu brutálnej vraždy dvoch žien. Pri pátraní zistí, že zločin sa až veľmi podobá vymyslenej vražde, ktorá bola do detailu popísaná v poviedke spisovateľa Edgara Allana Poa (John Cusack). Predvolá teda tohoto sociálneho vyvrheľa k výsluchu, ale zatiaľ čo je Poe vo väzbe, dochádza k ďalšej strašnej smrti - opäť inšpirovanej jedným z jeho príbehov. Fields teda vyzve Poa, aby mu pomohol zastaviť toto krvavé šialenstvo…Ak už máte radi príbehy Edgara Allana Poa alebo nie, tento film vyzerá skutočne fascinujúco a má veľmi zaujímavú zápletku, takže okrem toho, že sa odohráva v 19. storočí, si ho pozriem aj kvôli týmto aspektom.

1 komentár:

  1. akurat dnes idem pozriet film The Woman in Black verim ze sklamanie nebude ,lebo ked sa na nieco tesim dopadne to hrozne hmm od teraz sa radcsej netesim :)

    OdpovedaťOdstrániť