Preskočiť na hlavný obsah

Aké filmy nás čakajú tento rok?

 The Woman in Black
Klasický duchársky film, ktorý mi už dávno v kinách chýbal a aj preto sa na neho teším. Rozpráva príbeh právnika Arthura Kippsa (Daniel Radcliffe), ktorý je nútený opustiť svojeho malého syna a odcestovať do vzdialenej dediny postarať sa o záležitosti nedávno zosnulého vlastníka sídla Eel Marsh. Počas jeho osamelej práce vnútri starého panského sídla začíná Kipps odhaľovať tragické a mučivé tajomstvá mesta. Jeho strach sa začne stupňovať, keď zistí, že miestne deti umierajú za tajomných okolností. Keď sú jemu najbližší ohrozovaní pomstychtivou ženou v čiernom, musí Kipps nájsť spôsob ako prelomiť cyklus teroru.

 The Raven
Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolaný k prípadu brutálnej vraždy dvoch žien. Pri pátraní zistí, že zločin sa až veľmi podobá vymyslenej vražde, ktorá bola do detailu popísaná v poviedke spisovateľa Edgara Allana Poa (John Cusack). Predvolá teda tohoto sociálneho vyvrheľa k výsluchu, ale zatiaľ čo je Poe vo väzbe, dochádza k ďalšej strašnej smrti - opäť inšpirovanej jedným z jeho príbehov. Fields teda vyzve Poa, aby mu pomohol zastaviť toto krvavé šialenstvo…Ak už máte radi príbehy Edgara Allana Poa alebo nie, tento film vyzerá skutočne fascinujúco a má veľmi zaujímavú zápletku, takže okrem toho, že sa odohráva v 19. storočí, si ho pozriem aj kvôli týmto aspektom.

Komentáre

  1. akurat dnes idem pozriet film The Woman in Black verim ze sklamanie nebude ,lebo ked sa na nieco tesim dopadne to hrozne hmm od teraz sa radcsej netesim :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Taradúr

Taradúr (The Jabberwocky) je moja obľúbená básnička. Napísal ju Lewis Carroll. Nachádza sa v knihe Za zrkadlom a čo tam Alica našla. Nedávno vyšla aj samostatne so steampunkovými ilustráciami. Kúpiť si ju môžete farebnú: http://www.lulu.com/shop/lewis-carroll/the-jabberwocky/paperback/product-6389259.html alebo si ju môžete celú čiernobielu môžete prezrieť tu. A aby ste vedeli, o čo v tejto nonsensovej básni ide, tu je jej slovenský preklad: Taradúr  Pražne je; hľa, slizopružké jazvrtky zotradierne kolodujú po zátraví. Vechťogáje clivia na tie vývrtky, prasotnačky výstia, zlubčia–čo to spraví… Daj pozor na Taradúra, synu môj, chráň sa jeho hryzoľustí, zvlášť keď zurmí, aj na vtáka Krvilaka priprav zbroj, Tupír nech ťa nerozchvatne drapazúrmi! Syn sa mečom vorpalovým opásal, dlho hľadal v diaľobzore nepriateľa. Odpočíval pod bukubom, nehlo stal, zahútaný prešľastával, hudna znela. Žlčodrubý pomaly už odísť chcel, vtom Taradúr búrne húrno zryčal kdesi; syčal, fučal,

10 hrôzostrašných aspektov viktoriánskeho života

1.) Portréty Viktoriánska vyššia trieda (neskôr aj stredná) nemala televízor, aby sa mohla zabávať. Jednou z obľúbených foriem zábavy preto bolo obliecť sa do výstredných kostýmov a pózovať pre priateľov a rodinu. Znie to nevinne, ale predstavte si, že by sa vaša stará mama obliekla do kostýmu gréckej dryády a pózovala by na stole v obývačke, zatiaľ čo ostatní by jej tlieskali. Pre nás to môže vyznievať divne, ale pre viktoriánskych ľudí to bolo normálne a zábavné. 2.) Chudobince Chudobince boli vládou zriadené zariadenia, kde chudobní, chorľaví alebo mentálne chorí mohli žiť. Boli to väčšinou nechcení ľudia na okraji spoločnosti. V tej dobe bola chudoba považovaná za nepoctivú a pochádzala z nedostatku morálnej sily a pracovitosti. Od väčšiny bola vyžadovaná práca, aby ňou prispeli na vlastnú stravu. Tá však bola horšia ako vo väzniciach, aby tam prežili len tí najsilnejší a ostatných sa mohli rýchlo zbaviť. Preto vo viktoriánskom Anglicku nebolo horšie miesto na živo

Steampunkovú Veľkú noc Vám želám!