Vyhľadávať v tomto blogu

sobota 3. marca 2012

Steampunk a mainstream

Stáva sa steampunk čím ďalej, tým viac mainstreamovým? O tom poslednú dobu polemizujú mnohé steampunkové komunity. Na jednej strane nás môže tešiť, ako ho médiá spopularizovali, ale na druhej strane si musíme priznať, že nejednému priaznivcovi steampunku imponovalo, keď tento štýl skoro nikto nepoznal. Tým bol jedinečný a nemusel sa, ako dnes, konfrontovať s Justinom Bieberom a inými prehnane modernými záležitosťami.

Celkom zaujímavý nápad, aj keď  ide tiež o marketingový ťah, je steampunková cola. Môžete si ju kúpiť tu: http://www.cybercandy.co.uk/aaasmt/index.php/url_indprod/xlc_5373/Aether%20Cola%20250ml.html.

Čo už mi však nie je po chuti, je nová Barbie od Mattela z  hororovo inšpirovanej série, ktorá má očividne rada steampunk. Jej meno je Robecca Steam a  je robot a dcéra mŕtveho šialeného vedca. Jej domácim maznáčikom je tučniak, ktorý sa volá Captain Penny a jej obľúbená farba je medená.

 Môžeme len dúfať, že mladé steampunkové dámy dajú prednosť krajším a funkčnejším steampunkovým hračkám, ktorých je neúrekom.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára