Vyhľadávať v tomto blogu

utorok 19. júna 2012

Dvojročné výročie


Dnes má môj blog dvojročné výročie. Keď som sa rozhodla založiť tento blog, bolo to hlavne preto, že mám steampunk naozaj rada. A dnes to nie je inak. Preto dúfam, že ma moje zanietenie ešte dlho neopustí a budem nachádzať zaujímavé témy, aby som vám ich mohla sprostredkovať.


O pojme steampunk som sa dozvedela asi pred 3 rokmi z časopisu Pevnost. Keď som si však o tomto novom literárnom žánri čítala, postupne som prišla na to, že som zanietená steampunkerka už dlhšiu dobu, len som o tom nevedela.


Viktoriánska doba sa mi páčila už nejaký ten čas, preto ma nové príbehy z tohto obdobia, okorenené sci-fi prvkami, naozaj zaujali. Taktiež mnoho filmov, ktoré dostali neskôr nálepku "steampunkové" patrili k mojim obľúbeným. Keď k tomu pripočítame ešte vzducholode, ktoré ma asi neprestanú nadchýnať, stal sa pre mňa steampunk ako stvorený. Pretože som žena, páčia sa mi steampunkové módne kreácie a v korzete by som chodila stále (aj keď to nie je žiadna sranda), ale neustále žasnem aj nad funkčnými vynálezmi alebo nad steampunkovými dizajnovými prerábkami, ktoré vytvárajú talentovaní nadšenci.Nikdy ma neprestane udivovať, prečo sa steampunk vyvinul z obyčajného sci-fi žánru na celosvetový fenomén. Je však príjemné, keď si môžete aj s ostatnými podebatovať o rovnakej záľube v steampunku. A čo vy? Čo máte na steampunku radi a ako ste sa k nemu dostali?

3 komentáre:

  1. Gratulujem ti na dvojročné výročie, a dúfam že budeš ešte dlho blogovať o steampunkovi!

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ku gratulácii sa pridávam aj ja. Som rád, že funguješ už celé dva roky a že si sa na to nevykašlala na Slovensku.

    OdpovedaťOdstrániť