Vyhľadávať v tomto blogu

štvrtok 18. októbra 2012

Český steampunk

V českom časopise ABC vychádzal od októbra 2011 steampunkový komiks Serpens Levis na pokračovanie. Teraz si ho môžete prečítať kompletne na stránkach časopisu: http://www.abicko.cz/clanek/komiksy-serpens-levis/11233/1-ve-smyckach-hada.html


Hlavná hrdinka Viola, dcéra prednostu anatomicko-patologického ústavu začne postupne objavovať v podzemných chodbách Prahy to, kam miznú mŕtve ľudské telá a zažíva tak svoje prvé dobrodružstvo. Sekundovať jej bude mladý medik Johann Hertz. Bojovať budú proti mechanickým monštrám za pomoci cool steampunkového výstroja. Komiks so zaujímavou atmosférou starej Prahy a príťažlivou hlavnou hrdinkou si určite nezíska len mladých čitateľov časopisu ABC, ale aj pár priaznivcov steampunku.Zdá sa, že ľady sa konečne pohli a už dlho očakávaná zbierka českých steampunkových poviedok uzrie svetlo sveta tento mesiac.


Antológia má názov Mrtvý v parovodu a vydáva ju nakladateľstvo Konektor XB-1. Ak vám názov XB-1 niečo hovorí, ide o český mesačník sci-fi, fantasy a hororu. Do antológie prispeli napríklad Leonard Medek, Martin D. Antonín alebo Petr Schink. Príbehy v nej vás zavedú do Prahy, Viedne, indického pralesa a stretnete sa tu so Sherlockom Holmesom, trpaslíkmi, trolom, pražským detektívom, anglickým zlodejom alebo chudobnou slúžkou. Dúfam, že sa antológia bude dobre predávať a bude ju nasledovať aj druhá chystaná zbierka steampunkových poviedok.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára