Vyhľadávať v tomto blogu

sobota 24. septembra 2011

Nedotknutá viktoriánska kuchyňa

Čo by ste robili, keby ste v suteréne domu, ktorý zdedíte po rodine našli viktoriánsku kuchyňu, ktorá by vyzerala tak, ako keby ju len pred pár dňami opustil jej zamestnanec? Archie Graham-Palmer a jeho žena Phillippa by vám na túto otázku vedeli hneď odpovedať.


Kuchyňa bola skrytá pod kopou haraburdia, keď ju manželia našli. Archie si prevzal rozsiahli majetok po svojom otcovi tento rok a začal odrývať historické zákutia rodinného sídla.


Kuchyňa, ktorú našli pod schodiskom pochádza z roku 1830. Bola nevyužitá 100 rokov, keď ju opäť začali využívať počas druhej svetovej vojny, kedy slúžila ako útočisko pred leteckými náletmi. Potom bola opäť zabudnutá a stala sa z nej skládka odpadu.

V kuchyni našli kompletné vybavenie hrncov, kanvíc, panvíc, foriem na pudingy, krájačov cestovín a iného autentického kuchynského náradia.

 Neidentifikovateľný váhový kladkový systém, ktorý ostal na stene
Zvonce na privolávanie sluhov

Manželia Palmerovci chcú túto kuchyňu v blízkosti Wrexhamu v severnom Walese zachovať pre budúce generácie. Dokonca chcú celú miestnosť premaľovať farbami, ktoré sa používali vo vikotriánskej ére.

2 komentáre:


 1. My sweet friend, very nice and interesting you site.
  When you want to take refuge in good ballads of yesterday, today and forever in all languages and genres I invite you to visit my blog and listen me.
  This Saturday September 24, ten ballads from Czech Republic and Slovakia.
  In the texts, a bit of everything.
  I am a broadcaster of Argentina.
  Best regards from Rosario-Argentina
  Albert.
  http://baladasmp3.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hi, Albert.
  Thank you for your interest in my blog.
  Don't hesitate to post comments if you'll like something.
  I checked your site, it's cool that you're interested in Slovak and Czech music.
  Best regards.
  Martina

  OdpovedaťOdstrániť