Vyhľadávať v tomto blogu

streda 8. augusta 2012

Olympiáda, Tin Man, Oz a Gatehouse Gazette

Olympiáda je v plnom prúde a ak ste náhodou nestihli sledovať zahajovací ceremoniál, Angličania hneď na začiatku priblížili svetu svoju najdôležitejšiu éru - priemyselnú revolúciu.


Na začiatku sa na scéne rozprestieral typický anglický vidiek s živými zvieratami, športujúcimi ľuďmi a zelenými pláňami.O chvíľu sa na pahorkoch objavila skupinka mužov v cylindroch a sir Kenneth Branagh, známy anglický herec, v čele, kázal ostatným ako priekopník industrializácie.Prílev robotníkov, ktorí začali meniť scénu na priemyselnú oblasť, vyústil do kovania olympijských kruhov, ktoré boli zdvihnuté do výšky.  Veľmi presvedčivé kostýmy a obrovská scéna, ktorá dokázala verne zobraziť anglickú prírodu aj priemyselnú zónu, perfektne odštartoval Letné olympijské hry v Londýne.

Ak máte radi Čarodejníka z krajiny Oz, určite vás poteší krátky steampunkový film, ktorý rozpráva príbeh o Plechovom drevorubačovi a o tom, ako stratil svoju lásku.


A ešte niečo pre priaznivcov Čarodejníka z krajiny Oz. K nahliadnutiu je už k dispozícii nový trailer na film Oz The Great and Powerful. V hlavnej úlohe sa predstaví James Franco. Tri čarodejnice si zahrali Mila Kunis, Rachel Weisz a Michelle Williams. Režíruje ho Sam Raimi a do kín príde v roku 2013. Trailer zatiaľ vyzerá nádherne a pripomína mi to najnovšiu Alicu v krajine zázrakov.


A nakoniec, ak sa príliš nudíte, prečítajte si nové číslo Gatehouse Gazette, číslo 22: http://www.ottens.co.uk/gatehouse/gazette-22/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára