Vyhľadávať v tomto blogu

piatok 11. marca 2011

Igor

Neviem či poznáte animovaný film z roku 2008 Igor, ale ja som o ňom až donedávna nepočula. Bude to asi preto, lebo kritikov veľmi nenadchol. Ale aj tak sa mu nedá vytknúť veľká dávka originality. O to viac, že film nesie po novom nálepku steampunk. A o čom táto rozprávka je?
O kráľovstve Malária, kde žijú diabolskí vynálezci so svojimi typickými pomocníkmi-Igormi. Ich jedinou úlohou je byť vernými služobníkmi svojich pánov a na všetko im odpovedať "Yes, master".
Je však jeden Igor, ktorý sa, ako to už býva, vzoprie a vytvorí svoj vlastný vynález - Evu, ktorá však namiesto toho, aby bola diabolská a zlá, túži len po tom, aby sa stala filmovou hviezdou.
Igora sprevádzajú aj jeho trochu nepodarené vynálezy - mozog, ktorý však veľa múdrosti nepobral a nesmrteľný králik Scamper, ktorý sa stále pokúša o samovraždu. Igora nahovoril John Cusack  a Scampera Steve Buscemi.
Film má neobyčajnú animáciu, objavujú sa tu parné autá, nespočetné diabolské vynálezy, viktoriánsky nápadito oblečení obyvatelia. Otázkou je, či je tento animák určený skutočne pre deti, lebo niektoré scény sú príliš drastické (napr. keď si Scamper odhryzne nohu, aby mohol ostatných zachrániť). Ak však máte chuť na trochu netradičný frankensteinovský animák so sympatickým hrbáčom, určite by ste si ho mali pozrieť.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára