Vyhľadávať v tomto blogu

nedeľa 13. marca 2011

Leviatan

V Čechách práve vychádza nová steampunková kniha od Scotta Westerfelda. Môžete si ju kúpiť tu: http://www.knizniweb.cz/knihy/85663-westerfeld-1-leviatan.html#additional-info alebo si môžete počkať až sa objaví aj v slovenských kníhkupectvách.
 Aj keď sa kniha neodohráva v typickom viktoriánskom prostredí a len márne by ste hľadali nejakú paru, ostatnými steampunkovými atribútmi sa to len tak hemží. Príbeh začína v dobe, keď bol František Ferdinand zavraždený v Sarajeve a následne ďalšie diely sa odohrávajú počas vojny. A práve v tejto dobe sa to len tak hemžilo vzducholoďami a vynálezmi. Hlavným hrdinom je syn Františka Ferdinanda d´Este Alexander a dievča, ktoré sa volá Deryn. Podľa toho môžeme túto knižnú sériu zaradiť do žánru literatúry pre mladých. Aj napriek tomu si už teraz získal aj mnoho dospelých svelým vykreslením vojenskej atmosféry, vojnových strojov a neobyčajnosti hlavných hrdinov.
Kniha je naprv písaná z pohľadu oboch hlavných hrdinov Alexandra, ktorý uteká pred Nemcami, ktorí stoja pravdepodobne za atentátom na jeho otca a Deryn, ktorá chce prejsť skúškou na kadeta do britskej vzdušnej služby a preto sa musí vydávať za chlapca. Ich cesty sa však pretnú a odvtedy sa príbeh odohráva jednotne.
Už len čakať na to kedy sa k tejto úžasne vyzerajúcej knihe dostanem a budem o nej môcť napísať len to najlepšie odporúčanie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára