Vyhľadávať v tomto blogu

utorok 19. júla 2011

Hugo

Hugo je nový 3D film Martina Scorseseho sfilmovaný podľa detskej novely The Invention of Hugo Cabret Briana Selznicka. Ten je veľkým fanúšikom Georgesa Meliesa a tak nečudo, že jeho príbeh sa odohráva práve v Paríži.Kniha má určite viac obrázkov ako písmen. Sú na veľkých dvojstranách a rozvíjajú detskú fantáziu. Deti majú tak pocit, že Hugov svet je naozaj živý. Ako keby kniha bola zároveň filmom.
A práve túto knihu sa rozhodol sfilmovať Martin Scorsese. Mala by sa dostať do kín okolo novembra a tešiť sa môžete na Bena Kingsleyho, Judea Lawa, Chloe Moretz alebo Emily Mortimer.


Príbeh rozpráva o sirote-Hugovi Cabretovi, ktorý žije za stenami parížskej vlakovej stanice v roku 1931. Jeho otec zahynul pri požiari a strýko, ktorý sa mal o neho starať, zmizol. Hugo sa sám a potajomky stará o všetky staničné hodiny. Spolu s otcom skrývali jeho vynález-mechanického človeka, automat, ktorý vie písať. Je však pokazený a Hugo sa ho snaží opraviť. Je presvedčený, že mu otec pred smrťou prostredníctvom automatu zanechal odkaz. Všetko potrebné si zaznamenáva do zápisníka a postupne automat opravuje. Súčiastky získava drobnými krádežami v staničnom hračkárstve. Jedného dňa ho ale prichytia pri čine. Hugovi sa síce podarí ujsť, ale majiteľ obchodu ukoristil jeho zápisník, bez ktorého sa mu nikdy nepodarí opraviť mechanického človeka a dozvedieť sa otcov odkaz.Vtedy prichádza na scénu Isabelle. Kniha vyšla aj v slovenskom jazyku a dostupnú ju nájdete na tejto stránke http://www.mrkvicka.sk/rozpravky/eshop/1-1-Knihy-pre-deti/0/5/80-Selznick-Brian-VE-KY-OBJAV-HUGA-CABRETA/

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára