Vyhľadávať v tomto blogu

štvrtok 28. apríla 2011

The Steampunk Bible

1. mája vychádza Steampunková biblia od Jeffa VanderMeera a S. J. Chambersa. Jeff Vandermeer je vám určite známy, lebo spolu so svojou ženou napísal antológiu Steampunk a nedávno vyšiel aj druhý diel. Chambers nie je až taký známy, ale už niekoľkokrát s Jeffom spolupracoval a aby ste mali aspoň poňatie ako vyzerá, tu je jeho portrét.
Steampunková biblia je zatiaľ jediná svojho druhu. Súhrnne sleduje korene a vývin tejto subkultúry. Od Julesa Vernea a H. G. Wellsa až po novodobých remeselníkov a umelcov. Je to manuál plný ilustrácií a fotografií s úmyslom zachytiť svet cez letecké okuliare, vrátane histórie, literatúry, filmu, umenia, televízie, komiksu a módy Stempunku na celom svete. Nájdete tu články typu DIY alebo rozhovor so Scottom Westerfeldom, tvorcom Leviathana. Prispievateľmi do knihy sú napríklad aj Molly Crabapple a Mike Mignola.
Môžete si ju objendnať na Amazone tu: http://www.amazon.com/Steampunk-Bible-Illustrated-Scientists-Literature/dp/0810989581/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1303946212&sr=8-1.
Kniha má podtitul - Ilustrovaná príručka sveta imaginárnych vzucholodí, korzetov, leteckých okuliarov, šialených vedcov a podivnej literatúry.

3 komentáre:

  1. Doporučuji také na www.BookDepository.com, mají zadarmo poštovné kamkoli :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Knihu som s ťažkosťami zohnala z českej stránky. Predražené:D Ale ku knihe. Bola som trochu sklamaná. Trošku mi príde povrchná. Aj keď moja angličtina nie je pohviečo. Možno som to len zle pochopila:D

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Ešteže som si ju nezohnala, ako som pôvodne plánovala.

    OdpovedaťOdstrániť